Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? Trendyolda Satış Yapmak! » Dolar Kaç TL ?
 • YARIM ALTIN
  6.347,00
  % 0,08
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9332
  % 0,06
 • € EURO
  31,1867
  % 0,13
 • £ POUND
  36,3772
  % 0,13
 • ¥ YUAN
  4,0452
  % 0,13
 • РУБ RUBLE
  0,3123
  % 0,23
 • BITCOIN/TL
  1255195,475
  % -1,71
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? Trendyolda Satış Yapmak!

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? Trendyolda Satış Yapmak!

Trendyoldan Nasıl Para Kazanılır? Ülkemizde en çok tercih edilen e-ticaret platformlarından biri olan trendyol milyon dolarlık satışlara sahip bir sitedir. Bu nedenle trendyoldan nasıl para kazanılır, trendyolda satış yapmak gibi konular çok sayıda kişi tarafından merak edilir. Platformdan para kazanmak için uygulanabilecek farklı yöntemler vardır. Örneğin kullanıcılar para kazanmak istediklerinde beğendikleri ürünleri arkadaşları ile paylaşarak 25 TL, bunun yerine takip edilen satıcı mağazasını paylaşarak ise 50 TL kazanabilirler. Bunun için android ya da iOS uygulama mağazasından trendyol indirilir, beğenilen ürünler seçilerek koleksiyon oluşturulur ve bunlar diğer kişilerle paylaşılır. Eğer paylaşılma en az 25 kişi tarafından kaydedilirse 25 TL hediye hesaba yüklenecektir. Her kullanıcı bir koleksiyon için bir ödül kazanma hakkına sahiptir.

Trendyol’dan Para Kazanma Yöntemleri

1. Koleksiyon Oluştur Para Kazan

İçerik fark etmeksizin beğenilen ürünlerde kişisel koleksiyon hazırlanır. Bunun için ürün sayısı konusunda bir sınırlama yoktur. Ardından hazırlanan bu listenin linki diğer takipçiler ile paylaşılır. Koleksiyona tıklayıp açan ve bunu kaydeden en az 25 kişi olduğunda kullanıcı 25 TL kazanacaktır. Dileyen herkes bu özellikten yararlanabilir. Ancak bunun için öncelikle bir trendyol kullanıcı hesabı açmış olmak gerekir.

2. İnfluencer İşbirliği İle Para Kazanma

Trendyoldan para kazanmak için kullanılabilecek yöntemler arasında influencer ile para kazanma yöntemi de sıklıkla tercih edilir. Bu yöntemde hitap edecek aktif bir kitle bulunmalıdır. Özellikle instagram sosyal medya platformunda hikaye kısmında yukarı kaydır seçeneği ile alışveriş linki paylaşılır. Takipçisi fazla olan influencer hesaplarından bu link çok sayıda kişi tarafından tıklanır ve bu yüksek tıklanma oranı trendyol yönetimince fark edilir. Yapılan pazarlama influencer marketing kapsamında değerlendirilir. Bunun üzerine ilgili ünlü kişiye tanıtım ürünleri gönderilerek bunlarda reklam yapması da istenir. Bunların her biri kişi için gelir kaynağı olacaktır.

3. İnstagram İşbirliği İle Kazan

Satılan ürün başına kazanç fırsatı sunan instagram işbirliği ile kazanma yöntemi kapsamında kullanıcıya cüzdan kuponu verilir. Örneğin bu uygulama ile 1000 lira olan bir ürün için 50 TL kazanmak mümkündür. Cüzdanım uygulaması trendyol tarafından geliştirilmiş bir ödeme yöntemidir. Alışverişlerde kolaylık sağlaması amacıyla geliştirilen bu yöntemde kullanıcılara hediye para ile ödüller verilir. Bu sistem sayesinde alışverişlerde kart bilgilerinin tekrar tekrar girilmesine gerek kalmaz. Bu imkandan yararlanabilmek için cüzdanım uygulamasının aktif edilmesi gerekir. Bunun için telefon numarasına gelen SMS kodu ile doğrulama yapılır ve bakiye yüklemesi için banka kartı ya da kredi kartı kullanılır. Tüm yüklemeler ortalama on dakika sonra cüzdan hesabında olacaktır.

4.  Link Vererek Para Kazanma

Trendyol link para kazanma yöntemi yaygın kullanılan yöntemlerden biridir. Her yaştan kullanıcıya hitap eden trendyol sosyal medya platformlarında link vererek de kullanıcılara hitap eder. Bu yöntemle para kazanabilmek için sosyal medya hesabının güçlü olması gerekir. Böylece trendyol bağlantısı ile daha rahat satış yapılacak ve kazanç elde edilecektir. Eğer linkler ile 10.000 TL satış yapılırsa bunlardan ortalama 2000 TL gelir elde edilecektir. Geçerli olan sistemde satış başına %10 ile %20 arasında komisyon alınır. Yöntemi kullanabilmek için satış yapılan herhangi bir hesaptan satış ortağı için başvuru yapılır. Bu uygulamada her satın alma ya da bağlantı başına kullanıcıya para ödenir. Trendyol linkinden para kazanma ile iyi bir gelir elde etmek mümkün olacaktır.

5. Koleksiyon İle Para Kazanma

Trendyol koleksiyon ile para kazanmak için ilk olarak uygulama belirtilen tarihler arasında indirilir ve favoriler arasından en az 10 ürün seçilerek koleksiyon listesi hazırlanır. Bu koleksiyon başkalarıyla paylaşılır ve yapılan her on kaydedilme için beş lira kazanılır. Trendyol link vererek para kazanma ile kıyaslandığında daha az kazanç sağlayan bu yöntem ile dört koleksiyondan 100 TL kazanmak mümkündür. Bu imkandan yararlanabilmek için işlemlerin trendyol tarafından belirlenen tarih ve saatte yapılması gerekir.

6. Trendyol Yorum Yaparak Para Kazanma

Trendyol’da en yaygın para kazanma yöntemlerinden biri olan yorum yaparak para kazanma ile yorum başına 5 TL gelir elde edilebilir. Bu amaçla yapılan her bir yorum için trendyol hesabına 5 tl yüklenir ve bu bakiye cüzdana kaydedilerek bir sonraki alışverişlerde kullanılabilir. Paranın gelebilmesi için yapılan yorumların trendyol tarafından onaylanmış olması gerekir. Bununla ilgili olarak kullanıcıya bildirim yapılacaktır. Yorum yaparak para kazanabilmek için ilgili hesaba trendyol tarafından teklif sunulmaktadır.

7. Trendyol Paylaş Kazan

Mobile indirilen trendyol uygulamasından kullanıcılar beğendiği ürünü ya da ürünleri arkadaşlarıyla paylaşarak para kazanabilir. Bunun için ilgili ürünün paylaşılan kullanıcılar tarafından satın alınması gerekir. Satın alınan her bir ürün için %5 oranında kazanç elde edilebilir. İlgili tarih aralığında yapılan alışverişler için toplamda 75 TL gelire ulaşılabilir. Her satın alma sonrasında kazanılan para hesaba aktarılır. Bundan yararlanabilmek için kullanıcıya ait hesap tanımlanmış olmalıdır.

Trendyol’da Nasıl Satış Yapılır?

Trednyoldan para kazanmak için ilk akla gelen yol satış yapmaktır. Bu e-ticaret platformunda her ürün grubundan satış yapmak mümkündür. Sitede satışa sunulan ürünler satıcılara aittir. Bu sayede şirket sahipleri üyelik oluşturduktan sonra kendi ürünlerini trendyol üzerinden satışa çıkarabilirler. Bunun için trendyol satışlardan yüzde 20 oranında komisyon oranı kesintisi yapar. Tüm ödemeler düzenli olarak gerçekleştirilir ve bu sayede memnuniyet düzeyi daima yüksektir.

Satışların daha kazançlı ve yoğun olabilmesi için en çok tercih edilen kategori genellikle moda ürünleridir. Satıcı paneline üyelik gerçekleştirildikten sonra satıcılar düzenli olarak ve sıklıkla kampanya düzenleyerek satışlarını daha da artırma fırsatı elde edebilirler. Bunun için kullanıcıların ya da doğrudan hedef kitlenin alışveriş alışkanlıklarını analiz etmek fayda sağlayacaktır.

Trendyol’da Satış Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Trendyol’da satış yapmak için mağaza açmış olma zorunluluğu vardır. Bu sayede rakipler takip edilebilecek, hazır müşteri kitlesi elde edilecek ve marka bilinirliği artacaktır. Ancak bu avantajların yanı sıra komisyon ödeme zorunluluğu, markayı öne çıkarmanın zor olması gibi dezavantajlar da vardır. Bunların bilincinde olarak mağaza açmak için trendyol üzerinden mağaza açma başvurusu yapmış olmak gerekir.

Mağaza açma başvurusu sırasında ilk olarak satış yapılacak panelin pazaryeri mi yoksa yemek mi olduğu sorulur. Pazaryeri başvurularında adı, soyadı, cep telefonu numarası, satılacak ürün kategorisi, e-posta adresi, şirket türü, TC kimlik numarası, il, ilçe ve varsa referans kodu gerekir. Ardından aydınlatma metni okunarak işleme devam edilir. Trendyol yemek için başvuru yapılacağında ise il, ilçe, mahalle, paket servis hizmetinin verilip verilmediği, şirket türü, mutfak türü, TC kimlik numarası, e posta adresi, cep telefonu numarası, TC kimlik numarası, adı ve soyadı ile varsa referans kodu bilgileri eksiksiz olarak girilir. Bilgiler doğru şekilde doldurulduktan sonra kayıt aşaması tamamlanarak satıcı başvuru formu doldurulmuş olur. Mağaza açmak için satıcıların herhangi bir ücret ödemeleri gerekmez. İşlemlerin onaylanabilmesi için formun yanı sıra sistem tarafından istenen belgelerin de trendyol’a gönderilmesi zorunluluğu vardır. Böylece onay alınacak ve satışa başlanabilecektir.

YORUMLAR YAZ