Akbank Kredi Hesaplama Taşıt Ve Konut Kredisi Vade Oranları » Dolar Kaç TL ?
 • YARIM ALTIN
  6.327,00
  % 0,14
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9205
  % 0,02
 • € EURO
  31,2865
  % 0,44
 • £ POUND
  36,4573
  % 0,34
 • ¥ YUAN
  4,0464
  % 0,17
 • РУБ RUBLE
  0,3140
  % 0,78
 • BITCOIN/TL
  1250731,651
  % -1,81
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Akbank Kredi Hesaplama Taşıt Ve Konut Kredisi Vade Oranları

Akbank Kredi Hesaplama Taşıt Ve Konut Kredisi Vade Oranları

Akbank kredi hesaplama işlemleri için bakanın internet sitesinde yer alan kredi hesaplama aracı kullanılabilir. Burada kredinin tutarı ve vadesi kullanıcı tarafından belirlenmektedir. Kredi için geçerli olan faiz oranı ise sistemden otomatik olarak girilir. Başta konut kredisi ve taşıt kredisi olmak üzere tüm kredi türleri için kullanılabilen bu araç tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Buradan elde edilen verilen bağlayıcılığı olmayıp banka kredi koşullarında değişiklik yapma hakkına sahiptir. Özellikle kredi faiz ve vade oranları başvuru yapacak olan kişinin kredi notuna göre değişebilir. Kredi notu yüksek olan kişiler için daha avantajlı faiz ve vade seçenekleri uygulanacaktır.

Akbank Kredi Hesaplama Ve Taşıt Kredisi

0 km araçlar ve ikinci el araçlar için verilen Akbank taşıt kredisi araç sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürecek fırsatlara sahiptir. Krediden yararlanabilmek için 18 yaşının üzerinde olunmalı ve gelir belgelenebilmelidir. Kredi kullanımı ile birlikte hayat sigortası ve kasko sigortası yaptırılacaktır. Taşıt kredisi kapsamında satın alınan aracın üzerine rehin koyulacaktır. Gerçek kişiler için ferdi kaza sigortası da yapılır.

Taşıt Kredisinden yararlanabilmek için nüfus cüzdanı, pasaport ya da sürücü belgesinin aslı ile fotokopisi, gerekli görülen hallerde adresin teyit edilebileceği belge, noter satış sözleşmesi ya da fatura, gelir belgesi ibraz edilir. Gelir belgesi ücretliler, serbest meslek sahipleri, emekliler ve gayrimenkul geliri beyan edenler için farklılık gösterir. Bu belgelerle birlikte başvuru yapılarak kredi hesaplaması ve başvurusu gerçekleştirilebilir.

Akbank Kredi Hesaplama Taşıt Kredisi Oranları

Akbank taşıt kredisi için vade en fazla aracın nihai fatura değerine göre belirlenir. Buna göre nihai fatura değeri 120.000 TL üzerinde olan araçlar için kredi tutarı bağımsız vade maksimum 48 ay olabilir. Vadenin artmasıyla birlikte kredi faiz oranı da artacaktır. Buna göre 12 ay ve 24 ay vadeler için kredi faiz oranı %1,38 iken bunun üzerindeki vadeler için %1,40 faiz oranı uygulanmaktadır. Bunlara ek olarak kredi başvurularında kredi tutarının binde 5,25’i oranında kredi tahsis ücreti alınmaktadır. Bankanın kredi sayfasında yer alan taşıt kredisi faiz oranları için yıllık maliyet oranı tablosu incelenerek ön bilgi edinilebilir.

Akbank Kredi Hesaplaması Ve Konut Kredisi

Akbank kredi hesaplama konut kredilerinde biraz farklı olacaktır. Daha uzun vadeli olan bu kredi türü kendi içerisinde sabit faizli konut kredisi, kentsel dönüşüm kredisi, yeni evim konut kredisi, ara ödemeli konut kredisi, indirimli konut kredisi, artan ödemeli konut kredisi, balon ödemeli konut kredisi, dönemsel ödemeli konut kredisi gibi seçeneklere sahiptir. Bu kampanyalardan yararlanabilmek için 23 ile 65 yaş arasında olmak, gelir belgeleyebilmek ve risk durumu olmaması gerekir. Kredi alabilmek için hane halkına ait gelirin en az 1000 TL olması şartı vardır. Koşulları sağlayan kişiler konut kredisi başvurusu yaptıklarında genellikle bir gün içerisinde krediye geri dönüş sağlanır.

Akbank kredi hesaplama konut kredisi için daha uzun vadelidir. Bu kredide toplam vade yüz yirmi ay olarak belirlenir. Kredi faiz oranı %1,30 olup bu oran başvuru yapan kişinin durumuna göre değiştirilebilir. Hesaplama aracına kredi vadesi ve tutarı girilip hesaplama yapıldığında kredi tahsis ücreti, efektif yıllık faiz oranı, ekspertiz ücreti, aylık maliyet oranı, taşınır taşınmaz rehin ücreti gibi bilgilere ulaşılabilecektir. Alınacak kredi tutarının binde beşlik kısmı kredi tahsis ücreti olarak belirlenmiştir. Kredinin kullanımında banka oranlar üzerinde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

YORUMLAR YAZ