Türkiye Finans Kredi Hesaplama Taşıt Ve Konut Kredisi Vade Oranları » Dolar Kaç TL ?
 • YARIM ALTIN
  6.310,00
  % -0,13
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9330
  % 0,05
 • € EURO
  31,3226
  % 0,57
 • £ POUND
  36,4812
  % 0,42
 • ¥ YUAN
  4,0445
  % 0,11
 • РУБ RUBLE
  0,3141
  % 0,80
 • BITCOIN/TL
  1254432,527
  % -1,62
 • BIST 100
  7.962,34
  % 3,14

Türkiye Finans Kredi Hesaplama Taşıt Ve Konut Kredisi Vade Oranları

Türkiye Finans Kredi Hesaplama Taşıt Ve Konut Kredisi Vade Oranları

Katılım bankalarından biri olan Türkiye Finans faizsiz bankacılık anlayışına sahiptir ve bu nedenle kredi kampanyaları daha farklı olmaktadır.

Taşıt kredisi bankada araç finansmanı ismi ile verilmekte olup avantajlı kar payı oranlarına sahiptir. Türkiye Finans kredi hesaplama yapılırken ve finansman koşulları belirlenirken aracın nihai fatura değeri esas alınır. Bu finansman kampanyası hem sıfır hem de ikinci el araçlar için verilir. Benzer durum konut finansmanı için de geçerlidir. Uygun şartlarda ev sahibi olma fırsatı sunan Türkiye Finans sağladığı finansman desteği ile ev almayı mümkün hale getirir. Buna dair kampanyalar Mortgage finansmanı ödeme çözümleri adı altında belirlenmektedir.

Türkiye Finans Kredi Hesaplama Ve Araç Finansmanı

Türkiye Finans tarafından hazırlanan araç finansmanı kampanyasına göre vade seçeneği en fazla 48 ay ya da 60 ay olmaktadır. Bu belirlenirken aracın değeri esas alınır. Yani nihai fatura değeri 120.000 TL olan sıfır araçlarda vade 48 aya kadar olmaktadır. Eğer araç ikinci el ise bu durumda kasko değerine bakılır ve 120.000 TL’ye kadar olan araçlarda 60 aya kadar vade belirlenebilir.

Araç finansmanı için kar oranı ise vadeye bağlı olarak farklılık göstermektedir. Buna göre kırk sekiz aya kadar %1,46 iken bunun üzerindeki vadelerde %1,50 olmaktadır. Ancak bu oranlar başvuru yapan kişinin kredi notuna, kredi vadesine ve o an geçerli olan kampanyalara bağlı olarak farklılık gösterebilir. Tahmini ödeme planı ile ilgili bilgi almak için hesaplama aracı kullanılabilir.

Türkiye Finans Kredi Hesaplama Aracı

Türkiye Finans kredi hesaplama aracı taşıt finansmanı ya da konut finansmanı fark etmeksizin tüm finansman türleri için kullanılabilir. Bankanın internet sitesinde yer alan aracı kullanırken öncelikle finansman türü seçilir ve ardından kredi vadesi belirlenerek ödeme planı sekmesine tıklanır. Bu sayede ilgili tutara ait aylık taksit tutarı, kar oranı, tahsis ücreti, ipotek tahsis ücreti, geri ödenecek toplam tutar gibi bilgilere ulaşılabilir. Tahsis ücreti belirlenirken vergiler dahil edilememekte ve finansman tutarının binde beşi esas alınmaktadır. Bu gibi detaylar hesaplama aracının alt kısmında dipnot şeklinde kullanıcılara aktarılır.

Türkiye Finans Kredi Hesaplama Ve Konut Finansmanı

Daha uzun vadeli olmasıyla bilinen konut finansmanı pek çok kişinin hayalini kurduğu eve kavuşmasını sağlar. Faizsiz bankacılık sisteminde uygulama farklı şekilde sürdürülür. Buna göre müşterinin satın almak istediği konut uygun koşullar altında banka tarafından satın alınır ve müşteriye istenen vade üzerinden satılır. Bu satın alma işlemi katılım bankacılığı prensiplerine uygun olarak gerçekleştirilir.

Banka tarafından sunulan konut finansmanı artan taksitli, azalan taksitli, değişken ödemeli ve ara ödemeli olmak üzere geri ödenebilir. Örneğin ara ödemeli plan belirlenecekse 3, 6, 9 ve 12 taksitli periyot seçilebilir.

Konut Finansmanı Oranları

Türkiye Finans kredi hesaplama işlemleri konut finansmanı için cazip kar oranı ve vade seçenekleri ile belirlenir. Buna göre atmış aya kadar vade için kar oranı %1,44 iken bunun üzerindeki vadelerde oran %1,51 olmaktadır. Kredi vadesi 120 ay olarak belirlendiğinde ise oran %1,47 olacaktır. Bu vadelerde işlem yapabilmek için gerekli belgeler bankaya başvuru esnasında eksiksiz şekilde teslim edilmelidir. Başvurunun ardından ekspertiz tarafından ilgili konut için değer belirlenmekte ve banka tarafından onaylanan bu değerin %80’ine kadar finansman desteği kullanılmaktadır. Bu ekspertiz hizmeti için gerekli olan ücret başvuruda bulunan müşterilerden tahsil edilmektedir. Memnuniyeti sağlamak adına anlaşmalı firmalar ile çalışılmakta, müşteri memnuniyeti esas alınmaktadır.

YORUMLAR YAZ